Březen 2012

Yourselff

9. března 2012 v 16:11 | Emilia S. |  Diary
Poslední dobou je pro mne čím dál tím více těžší být sama sebou. Samozřejmě, že si hned každý položí otázku - proč?
Čistou a jasnou odpověď nemám a ani ji vám neposkytla ikdych ji měla. Je to vcelku individuální záležitost, každý to vidí jinak a každý měří jiným metrem. Už kolikrát se mi stalo, že jsem porušila všechny své zásady a nasadila si laťku na mne až příliš vysokou a nebo nízkou? To já právě nevím, ostatně jak bych také mohla. Snažím a snažila jsem se zavděčit lidem svým vlastním způsobem a kolikrát se odpojím od davu, straním se ho a já to vím! Říkám si, že přeci nejsem tak odlišná, to jen já ze sebe dělám vyvrhelce, někdy i jakobych byla o něco více než oni. A nejsem? Cožpak nemám právo si myslet, že na tomto světě jsem z úplného jiného důvodu než ostatní a že já mám své poslání o něco více důležitější? Proč si nemůžu myslet, že já mám na víc! Ne, nespokojím se s průměrem, ale nasazuji si laťky čím dál výš a kolikrát se mi stalo, že jsem z té výšky spadla a nemohla se vydrápat nahoru. Dokud někdo nepřišel a nesvrhl mi mé laťky, sny, cíle dolů a postavil mne na pevnou zem.
Kdysi mi můj kamarád řekl, že je dobře, že se v sobě nevyznám, že se v tomhle věku ještě teprve hledáme, ale já svým hledáním ubližuji okolí. A tím teď nemyslím, že v pondělí přijdu do školy s tlustýma očníma linkama a patkou přes oko a v úterý naopak s natupírovanými vlasy, duhovým oblečením a make-upem, že by si mne mohl někdo splést s prodavačkou cukrovinek z pohádek. Né, jsou to moje názory na okolí, které pak sama na sobě nedodržuju. Jsou to moje hlavní priority! Ale vždycky pak přijdou dny, kdy vyjdu ven na čerstvý vzduch a všechno se pak vrátí zpátky do normálu, jenže otázka je, jak dlouho to vydrží ostatní snášet?
Hledám, hledám. Čas neúprosně letí a já mám pár svých roků života už pěkně nalinkovaných do budoucna. Proč si své sny musím plánovat? Neměly by právě naopak vzejít z pouhé improvizace?
Možná bych jen měla vydechnout a zaobírat se dneškem, než-li se zaobírat příštími lety...A najít sebe samu.